Na przestrzeni lat opracowaliśmy unikalną technologię, uzyskaliśmy patenty na nasze rozwiązania i ciągle doskonalimy produkty, prowadząc liczne badanie i analizy. Nasz zespół R&D to grupa inżynierów posiadających wieloletnie doświadczenie w przemyśle akumulatorowym. Ich praca zorientowana jest na ciągły rozwój produktu, doskonalenie technologii wytwarzania, jak również polepszanie ochrony zdrowia i środowiska.
Do realizacji zadań zespół dysponuje nowoczesnym biurem konstrukcyjno-technologicznym wyposażonym w najnowszy sprzęt, a także oprogramowaniem komputerowym wspomagającym proces powstawania akumulatorów oraz urządzeń służących do ich produkcji. Posiadamy także laboratoria (wyposażone między innymi w fotospektrometr) gdzie możemy przeprowadzać szereg analiz chemicznych, elektrycznych i mechanicznych. Tworzymy nowe rozwiązania i produkty, poczynając od etapu projektowania i produkcji prototypów, cykl procesów walidacyjnych, włączając w to zarówno testy laboratoryjne jak i próby przeprowadzane w rzeczywistych warunkach (np. prototypy akumulatorów montowane są w pojazdach, które przejeżdżają na nich dziesiątki tysięcy kilometrów) aż do etapu zatwierdzenia i wdrożenia do produkcji. Istotnym czynnikiem naszego rozwoju jest benchmarking. Prowadzone badania porównawcze i analizy pozwalają korzystać z doświadczenia i wiedzy najlepszych.
Kluczowe procesy produkcyjne są ciągle rozwijane głównie pod kątem automatyzacji i robotyzacji, która zapewnia wysoką i powtarzalną jakość produktu oraz wpływa na wydajność i efektywność procesu produkcyjnego.
Jako jedyny producent w kraju wytwarzamy tlenek ołowiu (podstawowy składnik pasty akumulatorowej) metodą rozpyleniową opartą na systemie BARTONA
Metoda ta jest stosowana w krajach Ameryki Północnej i Dalekiego Wschodu, gdzie wytwarzane jest 75% światowej produkcji akumulatorów. Jej cechą charakterystyczną jest łatwość i czułość sterowania procesem, co pozwala otrzymać wyrób o żądanych parametrach i utrzymać jego jakość na stałym poziomie. Wytworzone cząstki ołowiu są stałe wymiarowo – umożliwia to przygotowanie masy czynnej o jednolitych parametrach, co przyczynia się do uzyskania wysokiej pojemności i powtarzalności parametrów.